Pár posledních dní

23. února 2013 v 17:54 | Nikolas |  vzkazník
Rozhodla jsem se napsat článek o tom, proč jsem se zase několik dní neozvala a co je vůbec nového. Na psaní dnes nějak nemám náladu, ale třeba se po chvíli rozepíšu. Pokud ne, omluvte mě. Právě jsem přišla ze tříhodinové procházky tou krásnou ladovskou zimou a jsem z toho unavená, že už se mi vlastně ani přemýšlet nechce.Nejdříve bych chtěla zmínit, že zkouškové už mám úspěšně za sebou. Tentokrát to bylo docela jednoduché (no, jeden zápočtový test jsem i přes to musela psát dvakrát), protože jsem musela projít jen třemi písemnými testy a jednou ústní zkouškou z jazyka. K tomu jsem napsala výzkumnou práci, která mi zabrala jen pár hodin, a tím bylo vše vyřízeno. Horší to bude v létě, kdy budu mít zkoušek mnohem víc, protože většina mých předmětů je dvousemestrální. Taky mě čekají dvě prezentace (jedna z nich na téma, které už jsem zpracovala loni, a druhá do literatury, kam musím přečíst jednu knihu v angličtině) a asi čtyři seminárky - to teda nevím, už abych s tím psaním začala. :)

Co se týče Darmasiswy, stále ještě nevím, jestli mě vybrali. Kdo neví, jde o roční studium v Indonésii. V říjnu jsem se pro to nadchla, v listopadu podala přihlášku, v prosinci šla na pohovor a v lednu... no, v lednu měly být výsledky. Jenže Indonésané jsou prostě trochu jinak smýšlející lidé než my a čas či deadline jim patrně tolik žíly netrhá (vždyť ve svém oficiálním slovníku mají i výraz jam karet, což je vlastně tzv. gumový čas). Původně se omluvili s tím, že výsledky budeme znát do března, teď už to přesunuli až na jeho konec. Tak snad už vám opravdu za měsíc budu moci říct, jestli si prožiju onen úžasný rok v Manadu, nebo ne. Každopádně čím blíž je k termínu, tím víc se mi o celé věci zdá a víc o ní přemýšlím. Držte mi palce, ať mi to vyjde.

Dalším faktem, který ovlivnil mou činnost tady na blogu, je to, že se mi rozbil počítač. Odešla mi základová deska a oprava by se nevyplatila, takže jsem byla nějakou dobu úplně mimo své klasické počítačové zázemí, což mě patřičně znervózňovalo. Člověk si neuvědomuje, jak je vlastně na té technice závislý. Nejen, že jsem nemohla pohodlně nic pořádného napsat (na mobilu to je opravdu hrozná práce), ale taky jsem přišla o data, která jsem potřebovala mít u sebe - excelovou tabulku s odpracovanými hodinami na brigádě, zápisky z přednášek... S diskem se ale naštěstí nic nestalo, a tak mám všechno potřebné zpět.

S tím však souvisí i následující odstavec. Vzhledem k tomu, že na přednáškách si bez notebooku skoro ani nevím rady, rozhodla jsem se koupit si nový. Měla jsem pouze dva požadavky - aby byl co nejmenší a aby byl dostatečně silný například na Photoshop CS. Jo a vlastně ještě třetí požadavek - aby byl co nejlevnější. No, zjistila jsem, že jsou to nároky, které se špatně kloubí dohromady. Nakonec jsme ale jeden takový notebook objevila - Asus Vivobook X202E-CT009H. Je to jen 11´6, byl cenově tak nějak průměrný, je rychlý, má Windows 8, velkou paměť, vypadá hezky a jako bonus má dotykový display. Jsem z něj nadšená. Po předchozí velké tříkilové krávě jsem za tuto malou hračku vděčná a Windows 8, které jsem do poslední chvíle vážně nechtěla, se mi začaly hrozně líbit. Dohromady s dotykovou obrazovkou to totiž dává mému užívání počítače úplně jiný rozměr. Původně jsem říkala, že je to jen něco navíc, co vlastně nebudu skoro ani využívat, protože to nepotřebuju. A víte co? Už čtyři dny od ní nemůžu odtáhnout prst! :) Hrozně moc to usnadňuje práci. Takže - na blog teď nemám ani pomyšlení, protože zkoumám, co všechno ten notebook umí, instaluju důležité programy a dělám si pořádek ve svém novém externím disku, který je tím jediným pozitivním, co vzešlo z toho, že se mi starý notebook rozbil.

A teď trochu z jiného soudku. Začala jsem číst. Hrozně dlouho (tím myslím možná tak pět let) jsem nečetla. Do toho samozřejmě nepočítám všechna ta skripta, články a knihy do školy. Myslím tím, že jsem opravdu dlouho nečetla žádnou knihu, která má příběh. Román, detektivku - nic. Teď jsem využila toho, že mě nesvazuje počítač a vytáhla jsem jednu z knih, které mám doma už snad od své puberty, když jsem tehdy ještě byla šíleně zapálená do historie mafie, mafiánských filmů, her a elegantních mužů s Thompsonem pod dlouhým černým kabátem. Protože jsem si naprosto zamilovala film The Godfather, musela jsem si samozřejmě přečíst i knihu, která byla stejně úžasná. V návaznosti na to jsem pak dostala několik dalších děl od výborného spisovatele Maria Puza, ale nějak jsem se k nim už nedostala. Takže teď jsem vytáhla knihu Sicilián a dostala se zpět do těch let, kdy jsem tím vším byla tak nadšená. Ale musím přiznat, že jsem měla zpočátku docela problém se čtením. I když jsem se do děje dostala poměrně brzo, už nejsem zvyklá držet v ruce klasickou knihu, obracet stránky a soustředit se. Naštěstí se to po pár kapitolách vrátilo do normálu a já se pro to čtení tak nadchla, že už mám rozečteného Pistolníka od S. Kinga a rozečítám do toho i Posledního kmotra.

No, jak tak kontroluju článek, zjišťuju, že jsem se opět nějak rozepsala. Takže nakonec už jen krátce. Dalším z důvodů je to, že se snažím přijít na nějaké zajímavé téma o Bali, které bych mohla přenést na papír a poslat na stránku Život na Bali (odkaz v zápatí). Její autor mi totiž nabídl prostor pro psaní, což je skvělé a já toho chci určitě využít. Jen mě zrovna nic, co by mohlo čtenáře zaujmout, nenapadá. A také přemýšlíme s mou spolužačkou a naší vyučující nad projektem, který - kdyby se podařil - by mohl být docela zajímavý. Jenže je potřeba propracovat vlastní vizi, pak to nějak skloubit s ostatními a nakonec to začít realizovat. No, uvidíme. Každopádně - to mi taky trochu bere energii na blogování.

To už je nejspíš tak nějak všechno. Tímto jsem chtěla jen říct, že mám stále nad čím přemýšlet a stále co dělat. Ale abych nevypadala jako hrozný lajdák, který se jen vymlouvá, ráda bych vás nalákala na články, které v nejbližší době napíšu. Například se můžete těšit na téma muslimek v Indonésii, kterému jsem se loni věnovala v seminárce a myslím, že by stálo za to udělat stručný výtah. Pak také budu psát recenzi na cvičební program Insanity, kterým se právě denně bavím. A také se můžete těšit na pár fotek, hlavně letních, když nám venku tak krásně chumelí. :)
 


Komentáře

1 Tril | 23. února 2013 v 19:23 | Reagovat

Díky za tip! Já zrovna dočítám El Americana, tak si říkám, že Sicilián by byla fajn změna. Držím palce, ať vyjde ta stáž.

2 pavel | Web | 25. února 2013 v 22:25 | Reagovat

Taky mám asus jedenáctku, jenže ješte sedmičkou a jsem s ním docela spokojenej. Ty muslimky si přečtu rád, víš jak rád je v Německu fotím. :D

3 Keneu | E-mail | Web | 14. března 2013 v 2:11 | Reagovat

Prokrastinace je potvora a já tu už asi hodinu a půl visím a čtu vzkazník. Abych neroztahala komentáře až do pravěku, napíšu Ti vše sem. Působíš na mě jako velmi zajímavá osoba a dobře se čteš.
Budu teď absolvovat na knihovnické VOŠce, o téhle škole (na které jsi studovala Ty, Nohavica a nějací další lidé :-)) píšu i závěrečnou práci.
Obdivuji Tvé nadšení pro Indonésii a vůbec schopnost cestovat do takových dálek.
máš ještě ty slovníky spisovatelů na prodej? k předání v Brně?
(Ikonka Domů mě rozesmála nahlas. Kdysi jsem z tohoto písma tvořila celé světy...)

4 Nikolas | Web | 14. března 2013 v 19:55 | Reagovat

[3]: Moc díky za komentář. Jsem ráda, že někomu připadám zajímavá. :) Jo jo, tohle písmo bylo i moje oblíbené, je to trochu taková nostalgie, že to tady mám.
Slovníky? Teď se asi trochu neorientuju, jaké myslíš? Tyto? http://nickii.blog.cz/1209/prodam

5 Nikolas | Web | 14. března 2013 v 19:59 | Reagovat

[3]: A k té knihovnické - obdivuju všechny, kteří se rozhodnout proniknout do tajů MDT  a ještě víc ty, kteří potom neutečou. :)

6 Keneu | Web | 14. března 2013 v 22:02 | Reagovat

[4]: jo, tyto dva
Školní slovník světových spisovatelů    
Školní slovník českých spisovatelů

7 Keneu | Web | 14. března 2013 v 22:03 | Reagovat

[5]: MDT je v pohodě, ale MARC je zlo :-)

8 Nikolas | Web | 14. března 2013 v 22:26 | Reagovat

[6]: Tak ty mám. A v Brně ti je můžu předat kdykoli mezi čtvrtkem odpoledne a pondělkem dopoledne. Napiš mi na mail: nickii.blog @ email.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
(c) 2006 - 2013 Nikolas (nickii.blog@email.cz)
zdroj obrázku v pozadí - zde