Profil

6. února 2011 v 12:56 | Nikolas
Slečna Nikolas je studentkou Univerzity Karlovy v Praze. Brňačka v Práglu, maminčina holčička poznávající život na koleji a nesamostatný jedinec. Prostě holka s cestovatelským duchem, která chce poznat všechny chutě světa. Miluje psaní, Indonésii a Jarka Nohavicu.


Přezdívka: Nikolas
Pohlaví: žena
Kontakt: nickii.blog@email.cz
Facebook: AveNikolas
Facebook blogu: To se mi líbíProfilové foto, zvětšit

Mám ráda:

Film: Forrest Gump, The Godfather Trilogy, Edward Scissorhands, Goodfellas, REC, Hot Shots!
Seriál: How I met your mother, Simpsonovi, Griffinovi, Carnivale
Režie: Tim Burton, Francis Ford Copolla
Herec/herečka: Karel Roden, Antonio Banderas, Tom Hanks, Marlon Brando, Salma Hayek
Spisovatel: Mario Puzo
Hudba: Jaromír Nohavica, Karel Plíhal, Eric Clepton, U2, Lady GaGa, Robbie Williams

Momentka, zvětšit

Jídlo: bílá fazolová polévka, prejt, těstoviny na všechny způsoby, houbová omáčka, nasi goreng
Kuchyně: italská, mexická, česká, indonéská
Neřest: mléčná čokoláda bez oříšků (nejlépe Milka), kondenzované mléko
Alkohol: Cuba Libre, bílé víno (spíš sladší, ne suché, dobrá je Pálava), zelená
Čaj: jednoznačně bylinkový
Zmrzlina: Citrón, pistácie, šmoula

PC hra: Mafia: City of Lost Heaven, The Sims 3 (baví mě stavět a tvořit lidičky)
Barva: zelená, oranžová, bílá
Potápění v Indonésii, zvětšit

Má osoba:

Věk: už jsem vystoupila z klubu -náct
Barva vlasů: momentálně zrzavá
Piercing: nemám a nikdy mít nechci
Tetování: gecko na levém lýtku

Oblíbené oblečení: hlavně pohodlné
Nikdy bych nenosila: legíny v kombinaci s delším tričkem, bundu s kožíškem, zlaté/stříbrné doplňky
Má povaha: nespolehlivá, kreativní, naivní, společenská, nedůvěřivá, citlivá, neromantická
Nesnáším: povrchnost, nejistotu, zodpovědnost, bárbínky, růžovou

S dětmi v Guatemale, zvětšit


Sport a zájmy:

Sport: snowboarding, aerobic, posilovna, kolo, surfing (i když bůhví kdy se mi zase poštěstí ho vyzkoušet)
Aktivity: procházky, psaní, spánek, cestování, fotografování (fotit i nechat se fotit)
Zájmy: mafie, odlišné kultury (zejména krásná Indonésie), rally
Momentka z Jeseníků, zvětšit


Kde mě najdete:

  • InfoKoktejl.cz - Nikolas
  • CSFD.cz - ex.it
  • Aukro.cz - AveNikolas
  • Fotopátračka.cz - AveNikolas
  • YouTube.com - AveNikolas
  • Autorský klub blogu.cz - Nikolas
Různorodost přezdívek :)
Na Bali v Indonésii, zvětšit

(c) Nikolas 2006 - 2011 (celý blog je majetkem autorky a spadá pod autorský zákon)
Pokud najdu na nějakých stránkách něco ze své tvorby, zaspamuju majiteli jeho stránky tak, že mu to utrpí újmu na duševním zdraví =)

P.S.: Fotky si můžete zobrazit v plné kvalitě (pravé tlačítko myši - zobrazit obrázek)
 


Komentáře

1 Bylinka | Web | 6. února 2011 v 14:43 | Reagovat

A konečně vím o Tobě zase něco víc:-)

2 Aailyn | Web | 6. února 2011 v 14:54 | Reagovat

Výstižné povídání. :-)

3 Nikolas | E-mail | Web | 6. února 2011 v 15:51 | Reagovat

Myslím, že nic moc novýho :) Jen už se mi nelíbí ten profil, co je v administraci :)

4 Gene Heck | E-mail | Web | 21. února 2011 v 19:45 | Reagovat

Vážená slečno,
našel jsem v Autorském Klubu  i Váš blog a po přečtení některých Vašich textů si dovoluji Vás oslovit s následovnou nabídkou.
Hledám totiž  ghostwritery /dále jen GW/ pro pomoc s psaním mých knih.
Mám plnou hlavu nápadů na nové knihy, plno idejí, jak  tu konkrétní knihu co mám jen v hlavě napsat, jak poskládat  jednotlivé kapitoly, ale nemám čas. Jsem už starý a někdy se mi už ani nechce moc psát, protože už nic nemusím, jenom budu muset někdy odejít. Píšu jen tehdy když mne to baví,  ale když je jasno a hezky tak se přistihnu, že jen tak koukám z okna na město a do dálky. Tak si sklopím křeslo, poslouchám hezkou hudbu a je mi dobře . Ale nepíšu, kniha  neodsýpá a mně běží čas, který se mi, bohužel, krátí. Možná tu budu ještě mnoho let  a možná ani nedopíšu další kapitolu.
Vy jste určitě mládež a divil bych se, kdybyste takové myšlení chápali.  Já jsem se rozhodl se na stará kolena bavit psaním, ale teď vidím, že bych mohl knížku udělat jednoduššeji a stihnout toho víc, protože v hlavě mám tak asi tisíc stran tří dalších naprosto konkrétních  knih,  pokud budu schopen si  najít pomocníky.  Žánrově 2 thrillery jako pokračování Hrozby a jedna kniha o soudcích a jejich přehmatech v naprosto konkrétních sporech. Za takovou pomoc jsem připraven  solidně platit.
Tak tady je můj návrh. Pokud by byl zájem, já si to představuji /a to bude rozhodující/ tak, že napíši sylabus knihy, o čem bude, rozvrhnu stránky a názvy kapitol a popíši, co by v konkrétní  kapitole mělo být, dějovou linku, charakter a vlastnosti hlavních postav, jména atd. atd.  a  GW z toho udělá kapitolu,  pošle mi ji elektronicky a já se rozhodnu, zda to beru nebo ne. Pokud ano, udělám návrh změn a doděláme ji.
O financích se dá jednat až tehdy, když bude jasno, zda se nějaká práce bude vůbec dělat. Můj a ne neměnný návrh:  Pokud první, zkušební text  nevezmu, zaplatím za něj  50 Kč za normostranu /tj.2 Euro/, ns je 1800 znaků, dám druhou možnost a pokud ani ta nevyjde, tedy nebudu spokojen, končíme.  Pokud spokojen budu, zaplatím obratem  75 Kč/3 Eura/ za stranu/ns/ a současně s platbou  pošlu návrh změn na zapracování do textu a po vrácení  opraveného textu doplatím dalších 25,- až 50,-Kč za ns podle náročnosti a případně hodinovou mzdu za změny. Podmínkou je, že vždy musí jít o kompletně napsanou kapitolu, zřídka bude delší  než  5 stran, ale podmínkou zaplacení  je, že v textu nebudou chyby jako třeba „řekla sem mu pošly mi dopis“, i to se v Autorském klubu najde a ne ojediněle. V takovém případě žádné pokračování spolupráce nastat nemůže. Dále, nikdy nebudu postupovat tak, že bych celou knihu zadal jednomu GW.
Pokud budete mít o spolupráci zájem, klikněte na www.hrozba-kniha.cz a z textů na konci strany po prodejních informacích si vyberte tak asi 1 stranu /30 řádek, 60 znaků na řádek = 1 ns/ a přepište text tak, jak si budete myslet, že by měl být napsán stejný děj a stejný námět podle Vás. Vůbec nemyslím na to, že máte použít jakkoli upravovaný můj text.  Vytvořte svůj text na můj dějový námět. Zkuste být originálem, ne kopií, zodpovídat má pouze děj, i rozsah může být jiný.  O jakou knihu jde  uvidíte I na  www.kosmas.cz/knihy/158353/hrozba/, o kousek níž je i krátká recenze. Pokud po přečtení shledám zájem, zadám Vám  placené napsání  textu podle předešlého odstavce.
Pokud se Vás tento můj dopis dotýká osobně, protože si nemyslíte, že byste se mohli podílet na  takovém druhu  spolupráce, upřímně se Vám omlouvám, rozhodně jsem neměl zájem se Vás jakkoli dotknout a už vůbec  ne zneužít Váš talent pokusem o jeho využití pro mne. Knihy budou přísně mé. Snad jen pro vysvětlení přikládám, co mi napsal  native Američan, spisovatel, sám autor několika knih, který právě dokončil překlad  mé knihy Hrozba  do angličtiny. Kniha /The Threat/vyjde v USA někdy okolo prázdnin.
„… možná budete chtít zvážit možnost najmout ghostwritera.  Ghostwriteři píší jménem autora a jejich jména nejsou jakkoli spojena s knihami, které píší. Mnoho bestsellerů bylo napsáno ghostwritery. Experti z vydavatelství odhadují, že možná až 50 procent všech bestsellerů New York Times je dnes psáno ghostwritery.  Ghostwriter by sloužil Vašemu tvůrčímu talentu, ale zbavil byste se té lopoty, neproduktivní a časově náročné snahy potřebné k přetvoření Vašich nápadů do knih. Tento proces může být tak přímou spoluprácí, jak si přejete - od denní spolupráce se spisovatelem po rozepsání zápletek a necháním zbytku na něm(ní).  Zmínil jste se mi o hrubé struktuře dalších knih, které mají po Hrozbě následovat.  Toto může být výborným způsobem, jak je dostat z Vaší mysli na polici knihovny. Mou radou by bylo pracovat se českým ghostwriterem abyste minimalizoval stres z práce s angličtinou…“
Možná by se Vám někdy později pro vlastní tvorbu mohlo hodit si z takové spolupráce uvědomit, že ne vše na světě je tvůrčí práce.  Že je důležité taky ovládat řemeslo. Například mně.  Zkusili jsme to. Napsat stejnou stránku mi trvalo téměř třikrát tak dlouho jak mé sekretářce a to nebyla žádný lumen.  A musím s tím žít a už se to učit nebudu. Popřemýšlejte a doufám, že se mi se zájmem ozvete.
S pozdravem  Gene

5 ReedBERNADETTE25 | E-mail | Web | 1. prosince 2011 v 23:54 | Reagovat

The <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/credit-loans">credit loans</a> suppose to be essential for guys, which want to ground their own career. By the way, it is not really hard to get a sba loan.

6 Fée | Web | 14. prosince 2011 v 14:29 | Reagovat

Taky mám ráda Rodena. :)
Líbí se mi tu, fascinuje mě tvá láska k Indonésii.

7 Any | E-mail | Web | 23. července 2012 v 14:07 | Reagovat

Si veľmi sympatická a aktívna osôbka, dobrodružný duch ti evidentne nechýba :) Mimochodom tú fotografiu s papagájmi ti závidím :P Ako si sa vlastne dostala k cestovaniu? Zarábaš si naň alebo dostávaš nejaké ponuky? Tiež by som chcela neskôr, čo to pocestovať, ale zatial som nemala tú šancu :)
Tvoj blog už sledujem dlhšie a nerozumiem, prečo ty niesi vo výbere blogov v súťaži o blog roku, no nevadí, čitateľov budeš mať stále :-)

8 Nikolas | Web | 23. července 2012 v 14:19 | Reagovat

[7]: Moc děkuju za krásnou pochvalu. :) Ta fotka s papoušky je fajn, hodně lidem se líbí, ale prozradím ti, že se to fotilo v ptačím parku, kde bylo opravdu moc turistů a na tuto "atrakci" se čekala fronta. :)
K cestování jsem se dostala díky strejdovi, kterého jsem vždycky viděla jako vzor (cestoval hodně, hlavně po Indonésii). Pak jsem do toho tak nějak spadla (to si můžeš přečíst tady, kdybys měla zájem http://ptamese.blog.cz/1201/rozhovor-s-nikolas ).
Nemám jak si na to při studiu vydělat, takže to platí rodiče, ale já doufám, že jim to jednou všechno vrátím. Nechci, aby mi to platili oni.
Co se týče soutěže Blog roku - co se dá dělat, nejdřív mě to trochu mrzelo, ale když vidím, jak se soutěž vyvíjí, jsem docela ráda, že mě nevybrali. Navíc jak říkáš, dokud to bude někdo číst... :)

9 Any | E-mail | Web | 23. července 2012 v 19:09 | Reagovat

[8]: Tak to si nemala prezradiť :D Tým troška závisť ubúda :P
Páči sa mi tvoj postoj voči tvojim rodičom, je pekné, že ti to financujú a verím, že ty sa im za to odplatíš za toľko zážitkov :)
Tiež sa mi veľmi nepozdáva smer súťaže, ale dalo sa to čakať, no myslím, že ani sa nedajú vymyslieť podmienky takejto súťaže, ktoré by boli objektívne.
a idem sa pustiť do toho rozhovoru :)

10 Borůvka | E-mail | Web | 20. prosince 2012 v 20:49 | Reagovat

Ach zrzečky, zrzečky, jak já vás miluji. :3

11 Japonský dům a rozhovory | Web | 26. prosince 2012 v 17:48 | Reagovat

Jéé sims3 jsem si přála a v tom bych si taky ráda něco postavila.
Jinak koukám fanoušek mafie a zajímavý profil.

12 DJ | 22. února 2014 v 20:26 | Reagovat

A já tě miluju...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
(c) 2006 - 2013 Nikolas (nickii.blog@email.cz)
zdroj obrázku v pozadí - zde