Je poker hazard? Aneb jak šla Nikolas do pokerového klubu

7. října 2010 v 23:11 | Nikolas |  vzkazník
Hold'em Texas Poker jsem začala hrát na internetu asi před rokem a půl, když jsem si založila ten proklatý Facebook. Tam jsem objevila kouzlo internetového pokeru. Je to fajn. U stolu sedí osm lidí, které nejen, že neznáte, ale většinou jsou i z jiných zemí. Střídají se na místech jako ponožky. Neomrzí vás pořád těch pár stejných jedinců. 

Jenže pak mi začal trochu chybět kontakt. Rozhodla jsem se koupit pokerovou sadu Drahému k narozeninám a už to jelo - parta pěti lidí, pravidelné herní večery, peníze. Peníze. Peníze.
http://www.google.cz/imgres?imgurl=http://www.topzine.cz/wp-content/uploads/2010/07/poker.jpg&imgrefurl=http://www.topzine.cz/fenomen-jmenem-poker/&usg=__2NliZjXCHpsfmH3RcXrGOAl7aPc=&h=375&w=500&sz=109&hl=cs&start=19&zoom=1&tbnid=ilpLkfpnGJsiNM:&tbnh=109&

Ale po čase zjistíte, že už všechny hráče dokonale znáte. Ten jde do all-in vždy, když něco opravdu má. Ten zase dává all-in jen, když blafuje. Ta se bojí a položí i při sebemenším příhozu. No a ten se škrábe v uchu, když je v rozpacích.

A další nevýhoda je, že u piva se pak lehce tvoří hádky. A místo klidné hry, u které musíte opravdu přemýšlet, se stane nesnesitelný boj o to, kdo dá vyšší vklad a vyhraje.

Až teď jsem si řekla, že zkusím jiné prostředí. Trochu jsem se bála, ale nakonec jsem do pokerového klubu opravdu zašla. V sobotu tam bývá vždy akce pro začátečníky a mírně pokročilé - zaplaťe stovku a hrajte. Výhra tam sice není vysoká, je to jen něco kolem 1300, ale i to je pro začátečníká určitě lákavé. Při vstupu jsem si vylosovala lístek, na kterém bylo číslo stolu a pozice. Dostala jsem chips a usedla. Pití a jídlo bylo zdarma, jak chválihodné.

I když jsem se do opravdové hry chvilku dostávala, nakonec jsem si zvykla na tempo ostatních hráčů, přestala dělat hloupé chyby a začala se soustředit. Pak i nervozita opadla a párkrát mi i přálo štěstí. Sice jsem z 57 hráčů byla dvacátá, ale to je myslím pro začátek docela dobrý výkon. Určitě se tam chystám zase, až se mi v peněžence bude smát nějaká přebytečná stovka.

Na internetu jsem viděla jedno moc hezké video, takže ho dávám i sem. Pokud by se z pokeru - z nevinné hry na přemýšlení, trpělivost a taktiku - stala hazardní hra, byla by to opravdu velká škoda, nemyslíte?


Abych trochu i udělala reklamu (protože jsem byla s klubem velmi spokojená), až budete v Brně, zajděte si také zahrát, a to do klubu Vegas v Brně-Černovicích. Mají tam také dobrou pizzu. =)

Zdroj obrázku: zde
 


Komentáře

1 agrrr | Web | 7. října 2010 v 23:22 | Reagovat

Je to hazard. Fuj poker, fuj, fuj, fuj!

2 Peťka :) | Web | 8. října 2010 v 12:07 | Reagovat

my hrajeme jenom v tom známém prostředí. jednou za čas se sejdem, každý dá 20 korun, protože většina studuje a musím říct, že zatím k žádné hádce nedošlo. je fakt, že už známe většinu svých triků, ale i tak se dokážem pořád překvapit. ;)

3 Nikolas | E-mail | 8. října 2010 v 14:20 | Reagovat

Peťka: My taky hráváme s kamarády jen o dvacku. Protože to stačí. My studenti jsme hold chudí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
(c) 2006 - 2013 Nikolas (nickii.blog@email.cz)
zdroj obrázku v pozadí - zde