Srpen 2008

Vystřiženo z telenovely

30. srpna 2008 v 9:46 | Nikolas |  vzkazník
I já sama sebe někdy přesvědčím, že některý zážitky jsou prostě od toho, aby se pověděly dál. Jako třeba tento čerstvej kousek podobnej těm z telenovel.

Kniha první: Pevné rozhodnutí

29. srpna 2008 v 1:43 | Nikolas |  Pět knih planné touhy
Kniha první:
III. kapitola - Pevné rozhodnutí
Sychravé počasí v Paříži odlákalo i poslední odvážné žebráky z ulic a jejich místo zaujala bohatá vrstva, těšící se na Vánoce. Po Île-de-France se procházely bohaté ženy v krásných šatech a drahých košešinách v doprovodu statných vojáků či vlivných šlechticů pod prošitým kabátcem z drahých látek. Často tudy také projel noblesní kočár či nějaký mladík na koni, vyhlížející krásné dívky. Na Vánoce nechtěl být nikdo sám. Každý muž, který nebyl svázaný snubním prstenem nebo ukřičeným dítětem, si před vánočními svátky vyjížděl na projížďky po lepších čtvrtích Paříže a dvořil se krásným Markýzám a komtesám.


Utopím se hladem a bude!

21. srpna 2008 v 16:21 | Nikolas |  vzkazník
I když na vás z motta tohoto blogu kouká nápis rozmezí mojí nečinnosti, tak jsem se prostě nemohla nadobro vzdát na pár dní psaní článků a stejně jsem na chvilinku na net vlezla. Jsem teďka vlastně u rodiny v Napajedlích (Zlínskej kraj), kde zítra vypukne Barum rally. Je hezky, takže pomáháme na zahradě, koupeme se v bazénu a čekáme, jak vyjde počasí na Barumku.

Opět zůstanete sami

18. srpna 2008 v 17:36 | Nikolas |  blog
Zase mávám. Tentokrát sice jen na pár dní, ale zase to znamená, že nenapíšu ani odstaveček. Jedu na Barum Rally Zlín a těším se jak malej Jarda. Sice mi to nevychází přesně podle mých představ, ale i tak už se nemůžu dočkat. Hlavně se těším na Romana Krestu.
A ještě jednu změnu tady mám. Všimnete si? Už několikrát jsem psala, že mě přezdívna Yvonne přestala bavit a chci změnu. Když jsem vám ale dala prostor pro vybrání přezdívky, hlasovali jste většinou bez fantazie - pro možnost "nechat na Yvonne". Takže si s dovolením vyberu sama. Paradox je, že pro mě vyhrála ta přezdívka, pro kterou jste dali jen dva hlasy, a to Nikolas. Je to možná tím, že je to mužský jméno , ale taky hlavně tím, že už dlouho mi tak pár lidí říká a já si prostě zvykla.
Nechci číst, že se vám to nelíbí, jinak vám ušmikám prstíky na rukách ;)

KRITIKA: Jarek Nohavica na Špilberku vzpomínal

18. srpna 2008 v 12:19 | Yvonne S. C.
V propršený páteční podvečer se Brňané, přesněji folkoví fanoušci, sešli na Špilberku, kde připravil koncert ostravský písničkář Jaromír Nohavica. I když po celý den pršelo a předpověď hlásila i bouřky a přívalové deště, diváky to neodradilo a jakoby zázrakem těsně před začátkem koncertu pršet přestalo. Jarek to pak odůvodnil tím, že ženy a dívky poctivě držely rukama déšť a díky nim se počasí povedlo.

Kniha první: Pouto rodiny

10. srpna 2008 v 13:28 | Nikolas |  Pět knih planné touhy
Kniha první:
II. kapitola - Pouto rodiny
Počasí v uličkách změnilo svůj kabát a nastalo chladné období. Blížil se podzim. V předměstí Paříže, v Île-de-France, ubývalo žebráků. Někteří zmrzli, jiní se rozhodli žebrat v krčmě. Jen třetinka jich vytrvale posedávala ve studených uličkách. Ze stromů spadávalo listí a vánek čechral vlasy mladých dívek, jež postávaly na poloprázdném trhu. Občas se slunce schovalo za velký šedý mrak a kachlové chodníky ztmavly. Nálada se v takovém prostředí rázem změnila na velice unavenou a línou. Smích se schoval do domů k ohni a v uličkách nezůstal ani človíček, co by se na svět usmíval. Île-de-France právě připomínalo smutný les, kde se všechna havěť chystá k zimnímu spánku.


Kovbojka Milka

5. srpna 2008 v 16:16 | Yvonne S. C. |  vzkazník
Tak jsem zpátky z tábora. Bylo to tam dokonce mnohem lepší, než jsem prvně čekala, takže mám supr náladu, ale docela mě mrzí, že jsme tam s mým drahým nemohli zůstat dýl, protože to vážně byla naprostá bomba.
(c) 2006 - 2013 Nikolas (nickii.blog@email.cz)
zdroj obrázku v pozadí - zde