Březen 2008

Buenos días, señoritas y señores!

31. března 2008 v 11:33 | Nikolka :-* |  vzkazník
Pokud si čtete tento článek, znamená to, že právě sedím v letadle a mířím na madridské letiště, kde přestoupím na jiné letatlo a to mě doveze až na osudné místo Cancún. Pokud se ptáte, kam mě osud vlastně zavál, prozradím vám, že cancúnské letiště leží na úplné špičce Yukatánu, což je poloostrov ve Střední Americe, přesněji v Mexiku.
Moji rodiče se rozhodli, že si ode mě potřebují odpočnout, zaplatili mi poznávačku a dojatě zamávali.

Jsem snad jediná, kdo má rád Karla Rodena?

29. března 2008 v 18:23 | Nikolka :-* |  vzkazník
Nechápu to. Má takové charisma, takový šarm a tak neuvěřitelný talent. A stejně na našem fóru není moc lidí. Nechápu to.
Tímto bych vás proto na fórum na lide.cz o Karlu Rodenovi chtěla pozvat, protože si určitě zaslouží velké diskuse a ne jen pár členů. Taky se bojím, že by nám chtěli forum brzo zrušit :(
Budu se těšit na fandy,
...........................Nikolka :-*

Elvis Presley

28. března 2008 v 22:56 | Nikolka :-*
Je až pozoruhodné, co tento obyčejný mladík dokázal. Je až neuvěřitelné, kolik fanynek si svými songy získal. Nedokážu si představit dívku, která by kvůli někomu omdlela - a na jeho koncertech omdlévaly tisíce.
Nejsem zrovna platinový fanoušek této hudby, ale v podání "The rock ´n´ roll King" si troufám rozhýbávat svá nemotorná kolena a prstem ťukat do rytmu. Byl to opravdový král. Zaslouženě.
K tomuto článku mě po pravdě inspiroval dnešní dokument na ČT2, který byl právě Elvisovi věnován. Dříve - tím myslím období mých "puberťáckých let" - jsem si o Elvisovi myslela jediné: "Není ani pěknej a přitom poskakuje na pódiu, jako by mu patřil svět. Nechápu ty fanynky." A měla jsem jasno. Jenže teď, ve své skoroplnoletosti (krásné slovo je ta skoroplnoletost...) si uvědomuju, co vlastně Elvis do hudby vnesl, čím tisíce dívčích srdcí ohromil a včem se skrývalo to jeho "kouzlo".

Parodie na Sims 2

28. března 2008 v 12:59 | Nikolka :-* |  vzkazník
Mám pro vás milé video. Vlastně se mi vcelku líbí ;) Musíte to ale dokoukat až do konce.
Je to hrané. Dva kluci se chovají jako "Simíci" v oblíbené hře Sims 2.
Líbí se mi to, vážně. Vemte si, jak málo inteligentní v tomto "simulátoru života" vaše postavičky jsou.
Zdroj: www.youtube.com - video Sims 3

Imaginární plamínek pro češtinářku

28. března 2008 v 12:58 | Nikolka :-* |  vzkazník

...aneb jaké může být překvapení od učitelů ;)

Dneska ve škole bylo dobře. Sice jsme měli na sedmou a hned nám němčinářka dala test na slovíčka, ale dobrá trojka mě uklidnila, protože se přiznám, že jsem se vůbec neučila :)
Hned další hodinu byl supl. Angličtina odpadla a tak byla volná hodina.
Třetí hodinu jsme sice psali z literatury, ale bylo to vcelku lehký. Až na tři čtvrtiny otázek :D
Každopádně mě potěšilo, když se ozval požární poplach. Teda, spíš to byla píšťalka v rukou mladýho dějepisáře, ale i tak to bylo povedený. Vcelku mě to zaskočilo, protože jsem na škole už druhej rok a ještě požární poplach nebyl. Teda jen zkouška, o té mluvím.
Venku jsme byli za pět minut. A pak nás pustili domů, takže se máma divila, že jsem přišla už v 9:50 domů ;)
Proč nemůžou být požární poplachy každý den? :D

Reklama pro tento blog

27. března 2008 v 16:40 | Nikolka :-* |  blog

... aneb Kdo si hraje, nezlobí ;)

Vzniklo to, jako nevinný pokus o vtip a zkončilo to jako vinná vražedná katastrofa. Ale třeba se vám to aspoň trochu zalíbí ;) Kdyžtak pak napište do komentářů, ať vím.
.............................................................................................................Nikolka :-*
(rozklikni celý článek)

Puberťácký trouble (25. díl)

26. března 2008 v 17:28 | Yvonne S. C. |  Puberťácký trouble
Kapitola dvacátá pátá: Patnáctka
"Velký holky nepláčou," prohodila Kája a dodala: "Vidělas ten film, ne?"
"Ne," odsekla jsem.
"Ale určitě jo. Hraje tam ta... blondýna. No, nevzpomenu si jak se jmenuje. Ale víš, ne? No, to je jedno. Prostě si z toho vem to ponaučení."
Po chvilce ticha jsem se zeptala: "Jaký?"
"No přece to, že velký holky nepláčou."
Jen jsem hodila ironický výraz a rozbalila svačinu. Byla velká přestávka a po ní nás čekala matika. Nejnudnější předmět. Na tu tlustou krávu jsem se potřebovala trochu posilnit.

Ach ta Lady ze Stript Baru (4. díl)

25. března 2008 v 20:12 | Nikolka :-* |  Ach ta Lady ze Stript baru
Kapitola čtvrtá
Za krátkou chvíli poté, co Sue usedla mezi své kamarádky a vyměnila si s nimi milé úsměvy na přivítanou, přišel ke stolu mladý číšník. Susan ho typovala tak na pětadvacet let. Víc mu být nemohlo. I když z dálky při své sebevědomé chůzi a krásném upraveném pracovním oblečení působil jako zaškolený frajírek, když se přiblížil mezi dívčí spolek, Sue si všimla jeho červeným tvářím. Jen tak na něj nepatrnou chvilku koukala. Ještě nikdy snad neviděla muže, který by se červenal.

Snovídka v erotickém rytmu

22. března 2008 v 10:47 | Nikolka :-*
No, popravdě jsem dlouho přemýšlela, jestli jako první snovídku mám dát právě tuhle. Ale přece jen je to jedno, protože přes síť naštěstí není vidět moje červenání a ani obsah snovídky není nijak moc "nepřístupný".

Co jsou to SNOVÍDKY?

20. března 2008 v 12:57 | Nikolka :-*
Je to zvláštní název, že? Když jsem ho zadala do vyhledávače, naskočil mi odkaz na nějakou českou vesničku Snovídky. Ale jinak nic, takže jsem ráda, že mám svoje vlastní slovo ;)
Po pravdě, nejdřív jsem chtěla, aby se tato rubrika jmenovala Sny nebo Senvídky, ale to první mi přišlo chabé a to druhé divné.
Jak už jsem naznačila, jde tady o sny. Poslední dobou se mi totiž zdává dost živých snů, někdy hororových, jindy romantických a občas i vtipně nemožných.
Tak mě napadlo, že sny jsou vlastně častý přísun motivů a nápadů, kterých ale moc nevyužíváme.
Proto jsem založila tuto rubriku, kde slovo snovídky znamená sny a povídky. Budu si základní sen vždycky trochu přibarvovat (přidám popisy, barvy, přímou řeč...), ale pokusím se základní "jádro" nechat stejné.
Je mi jasné, že něco takového se občas nebude dát číst. Přece jen je sen směsice pocitů vyvolaných ve spánku "pomateným" mozkem. Nemají mít smysl. Ale snad se občas najde někdo, komu snovídky budou vyhovovat ;)
Míváte někdy nějaké strašně složité sny?
Jste náměsíční?
Povídáte si v noci ze spánku s plyšáčkem? ;)
Budu ráda za komentáře.

Upozornění na vir od České spořitelny

19. března 2008 v 22:36 | Nikolka :-* |  vzkazník
Chtěla bych vás upozornit na jeden e-mail, který poslední dobou přichází na většinu mailů. Je "jakoby" od České spořitelny, ale to je jen záminka, protože je to vir. Já blbá už ho jednou rozklikla a kdyby mě můj miláček Noddy (NOD32) neupozornil, že stránku dál nemám otvírat, už bych byla v háji.
Takže, je to obyčejný e-mail, níž máte jeho kopii, ale bez přiloženého odkazu, abych náhodou ještě nepřispěla k šíření viru.
Odesílatel: csas@csas.cz
Komu: undisclosed-recipients
Předmět: Varov?n? pred novou verz? podvodn?ch e-mailu
Vazeni klienti,

radi bychom Vas upozornili na novou verzi podvodneho e-mailu (tzv. phishingu). Nova verze e-mailu ma jako ty predesle vzbudit dojem, ze byla odeslana z e-mailove adresy Ceske sporitelny, tentokrat vsak z oficialni e-mailove adresy banky csas@csas.cz. Obsahuje odkaz v tele na udajne webove stranky internetoveho bankovnictvi banky a uzivatel je vyzvan k prihlaseni, tedy zadani osobnich bankovnich udaju.

Prosim, verifikujte tuto emailovou adresu kliknutim na spojeni nize:

zde je potom uvedený odkaz, na který máte kliknout pro verifikaci

Verifikovaci spojeni je platne do 24 hodin.
...........Ať se nenecháte nachytat jako já, pěknej den přeje Nikolka :-*

Mario Puzo : Rodina

19. března 2008 v 20:06 | Nikolka :-*
Poslední kniha tohoto vynikajicího autora. Navazuje na Siciliána, ale už vážně nepřímo. Opět nemůžu posoudit, protože i když mi doma leží na poličce, nemůžu se k ní nějak dosta.
Paradoxem ale je, že i když je to kniha Maria Puza, nedokončil ji on, ale nějaká spisovatelka (opravdu si nevzpomenu na jméno). Tato kniha by tak tedy měla uzavírat výborný román o rodině Corleone (i když mám dojem, že se v téhle knize už o tuto rodinu nejedná, že hlavní je rodina jiná, co byla ještě před Corleon, ale nevím to jistě. Až to přečtu, určitě to napravím a udělám pečlivý rozbor).

Organizační věci k měsíci březnu

19. března 2008 v 19:28 | Nikolka :-* |  blog
Dneska je první den velikonočních prázdnin. Konečně. Takže mám čas na nějaké ty organizační věcičiky. Moc toho není, ale pár maličkostí ano, tak aby se někdo nedivil.
  1. Smazána rubrika Autorské doslovy (nebylo to nic převratného, prostě šup do koše)
  2. Nová rubrika v MŮŽEŠ SI PŘEČÍST s názvem Snovídky
  3. Ustálení designu
  4. Změna profilu (doplnění oblíbených položek a jiná fotka)
  5. Založení GALERIÍ (Crnklo mi do oka - tam najdete různé zajímavé a krásné fotky, které jsem prostě musela vyfotit, Osobní koutek - momentky, zážitky...)
Chtěla bych se trochu věnovat těm zmíněným SNOVÍDKÁM. Vím, že to zní asi dost "divně". Takové slovo přece není. No, ale poslední dobou se mi zdají dost živé sny, tak mě napadlo, že bych si z nich mohla brát inspiraci. Pokusím se tvořit povídky ze snů - prostě snovídky. Snad se to ujme, snad to bude ke čtení. Více o snovídkách se dozvíte přímo v rubrice.
Za tento měsíc vás tu bylo přes 4000 návštěvníků, jsem hrozně ráda ;)
Hasta la vista,
Nikolka :-*

Puberťácký trouble (24. díl)

19. března 2008 v 18:22 | Yvonne S. C. |  Puberťácký trouble
Kapitola dvacátá čtvrtá: Něco tu chybí
Po pravdě - rozchod s Jakubem mi nijak nevadil. Prostě jsem to ten den sama chtěla udělat, takže jsem vlastně byla ráda, že to za mě udělal sám. Taky jsem zjistila, že ten "cit" opravdu nebyla láska, ale jen zamilovanost, takže jsem ani nemusela řešit problémy s odmilováním.

Mario Puzo : Poslední kmotr

18. března 2008 v 20:02 | Nikolka :-*
Prý se má taky filmovat, jako to bylo s knihou Kmotr, díky které vznikla nejlepší maf. trilogie. Jinak je to úplně jiná kniha, která na Kmotra nijak nenavazuje. Kmotr se mi zdál trochu lepší, ale i u této jsem musela pořád jenom číst, číst a číst ;)
Dále také kniha Sicilián, kterou jsem však nečetla a nemůžu tak říct, jaká je. Rozhodně by ale měla navazovat na Posledního kmotra.

Requiem za sen

18. března 2008 v 18:30 | Nikolka :-*
Nuže, nejoblíbenějším filmem mých kamarádek a pár kamarádů je právě zmíněný Requiem za sen. Já se musím přiznat, že i když se na něj už pár let chystám, tak jsem ho ještě neviděla. Ach jo. Každopádně podle všech je to opravdu dobrý film, takže dnešní recenze bude jenom tak trochu "na oko".

Bláznivé počasí

18. března 2008 v 18:00 | Nikolka :-* |  vzkazník
Dnešní den byl vážně čistokrevně aprílový. Takové bláznivé počasí není ani právě na toho Apríla!
Začalo to dneska ráno, když jsem šla do školy a nejen, že teploměr ukazoval po pár dnech opět nulu, ale taky mě překvapil prašánek na skle tátova auta. Bylo to docela překvapivé, já už jsem se totiž ve skrytu své duše srovnala s tím, že "pohádková" zima nás letos minula obrovským obloukem a za dveřmi už klepe jarní návštěva.

Mám príma den - Meddyino přání

18. března 2008 v 17:46 | Nikolka :-* |  vzkazník
Ne, nebudu se radši ani chlubit, co se mi dneska všechno stalo. Je pravda, že mé pravé já by to všechno nejradši vysypalo, ale levé já je ještě při smyslech a ví, že vám jsou stejně moje "životní osudy" šum a fuk.
Spíš jsem se konečně dokopala ke splnění přání čtenářky Meddy, která mi napsala na můj mail a poprosila mě, jestli bych sem nemohla dát nějaké zamilované písničky. Je pravda, že takové články najdete na každém druhém blogu, ale ona dotyčná Meddy je moje kamarádka, tak jsem si řekla: "Proč to holka nesplnit?"
Vím, že Meddy poslouchá hlavně folk a československý popík (jako já), ale taky rock a občas něco tvrdšího. Proto jsem se snažila vybírat trochu všeobecně. Ale ovšem s tím, co by se líbilo i mě.
Některé jsem ale nemohla najít ke stažení a proto je máte jen obyčejně bez odkazu vypsané, protože vám je chci aspoň doporučit. Všechny tyto písničky mám ráda.

Kdybych byla...

18. března 2008 v 13:05 | Nikolka :-* |  vzkazník
No, po pravdě při procházení ddenisky.blog.cz jsem zjistila, že tohle je taky hezký dotazník. Je fakt, že už jsem ho jednou vyplňovala, ale nevim, kde ten článek zkončil. Stejně už mám teď jiné názory, takže se pokusím ho vyplnit pravdivě.

Mario Puzo : Omerta

17. března 2008 v 19:58 | Nikolka :-*
Pokud jste četli knihu Kmotr, je to vlastně její pokračování. Není úplné, takže nevadí, když si Omertu přečtete bez Kmotra. Ale Kmotr je lepší.
Opět mafiánské prostředí, rodina, vztahy, kšefty a intriky.
Mario Puzo je na tyto knihy přímo expertem.
(c) 2006 - 2013 Nikolas (nickii.blog@email.cz)
zdroj obrázku v pozadí - zde