Červenec 2007

Důležité rozhodnutí ohledně budoucnosti tohoto blogu

25. července 2007 v 19:13 | Nikki |  blog
Dobře, abych vás nenapínala moc dlouho - ne, rušit jej nebudu. Jen jsem se rozhodla, že už přece nejsem zaslepená šílená puberťačka, která potřebuje být vidět, slyšet a blázní po každé vyšlé hvězdě.
Rozhodla jsem se, že změním desing (ale až později, až tak kolem konce srpna, zatím se kochejte mým roztomilým oranžovým kuřátkem).
Za druhé odtud vyhodím poměrně hodně rubrik, takže od zítřka už tu nenajdete Robbieho Williamse, Johnnyho Deppa, Ankety, Adresy celebrit, Hlavolamy a tak dále, a tak dále.
Přísahám, že smajlíky a slang budu používat jen ve vyjmečných situacích.
Moje články teď budou kvalitnější, rozumnější a bez chyb.
Je mi jasné, že ztratím poměrně velké procento návštěvníků, ale taky doufám, že se sem budete chodit dívat a číst si mé úvahy.
Název blogu změním na něco jako Chvilka snění, protože bude zaměřený na povídky, romány, lásku a věci jim podobné.
Veškeré stížnosti vřele vítám.

Úvaha o ztracené lásce

24. července 2007 v 22:28 | Nikki |  literární tvorba
(Tohle je reálná, moje vlastní úvaha. Aktuální. Napsala jsem ji dnes, 24.7.07, když jsem stála na jižním břehu Temže a vzpomínala na svého kluka...)

Stojí opřená o velkou kamennou zídku a její oči upřeně hledí na bezstarostně tančící vlnky řeky Temže. Nevnímá jemné studené kapky deště, co jí zaplétají vlasy. Jen přemýšlí. Občas jí do očí sjede pramínek vlasů - to ten vítr, co tak fouká. Oddělá jej rukou a povzdechne. V dálce, tam u druhého břehu, se ve vodě leskne odraz proslulé anglické památky a na jejích hodinách ukazují ručičky osm hodin. ´Je pozdě´ pomyslí si. ´Měla bych jít domů´.

Maturitní otázky

24. července 2007 v 16:43 | Nikki
Čeká vás maturita?
Tato stránka sice nenabízí nijak efektní prezentaci, ale v období maturit přijde jistě vhod. Na stránkách naleznete vypracované maturitní otázky posbírané z mnoha internetových zdrojů. Stačí si tak jen vybrat ty, které nejvíce vyhovují povaze vašeho středoškolského profesora a rozbalit na pevný disk.

Letní láska - Navždy

23. července 2007 v 21:41 | Nikki
Dohodly jsme se s kámoškou Klárou, že si protáhneme těla a vyrazíme na výlet na kolech. Cíl? Vesnička, kde bydlí Klářina babička. Svítilo slunce a bylo šílené horko, takže když jsme po dlouhé cestě konečně došlapaly až do vesnice, plácla jsem sebou na nejbližší lavičku. Klára šla zatím pozdravit babičku. Zavřela jsem oči a odpočívala. Najednou se nade mnou ozvalo: "Ahoj!" Lekla jsem se, otevřela oči a zírala na cizího, ale úžasně krásnýho kluka! "Já jsem Martin, a ty?" pokračoval s úsměvem. "Simona," vzmohla jsem se konečně na odpověď. Posadil se vedle mě. "Ty jsi odtud?" Zavrtěla jsem hlavou. "To bohužel ne, ale líbilo by se mi tady. Ty tu bydlíš?" "No jasně," přikývl. Zapovídali jsme se. Martin byl jenom o dva roky starší než já, bylo mu čerstvých osmnáct. Zrovna jsem si říkala, jak se mi s ním krásně povídá, když k nám přišla nějaká holka, pověsila se mu na krk a zakňourala mu do ucha: "Martínku, miláčku, pojď už, ještě jsi mi něco slíbil..." Martin se zvedl, řekl mi "tak ahoj", popadl ji za ruku a odcházeli. Smutně jsem mu zamávala a doufala, že ho ještě někdy uvidím.

Ach ta Lady ze Striptbaru

22. července 2007 v 21:33 | Nikki
Román o dívce z bohaté rodiny, kterou čeká svatba se svým milovaným snoubencem. Avšak nešťastná náhoda zapřičiní, že se její život od základu změní.
Z počátku by to nevadilo, dokud se nezamiluje...
Doba děje: 1970
Kde: New York
Hl. postavy: Susan, Roxy, Jonathan, Bobby
Začne kolem září a pravděpodobně by měl mít tak 15 dílů.

Letní láska - Popelka

22. července 2007 v 18:11 | dotekylasky.estranky.cz
...No to snad ne!!! Klid, holka, soustřeď se, nedívej se tam a působ bezstarostně. Aaach jo, proč mi to jen dělá??? Je to přece jasný, nemůžu nikomu říct, že se mi líbí největší idol všech holek na naší škole. Pořád má kolem sebe houf obdivovatelek a docela vražedně si to užívá! A já?
Já tu sedím sama na mimochodem tvrdý židli, srkám víno a lituju se!

Letní láska - Poklad

20. července 2007 v 18:30 | Nikki
Prázdniny byly v plném proudu, s kámoškama jsme v hospůdce popíjely džus a kecaly. "Je strašně krásnej!" prohodila jsem. Můj pohled směřoval ke klukovi u vedlejšího stolku. Vyzařovalo z něco něco magického. "Je zajímavej," ohodnotila ho Agnes. "Sympatickej," dodala Zuzka. Měl prostě kouzlo. "Kočky, je deset, pohněte, jinak vám to ujede a půjdete na stopa!" poznamenala jsem. Naposledy moje oko padlo na krasavce, o kterém jsem věděla jen to, že se jmenuje Kryštof a je tu na brigádě. Když holky nastoupily do autobusu, zamířila jsem k domovu. "Počkej, Vendulko," ozvalo se. Otočila jsem se a ohromeně pozdravila: "Ahoj Kryštofe." Odkud zná mé jméno?! "Řekl jsem si, že by bylo fajn hodit řeč. Nechci promarnit další den." "Jak to myslíš?" zajímalo mě. S úsměvem se dal do vysvětlování: "Kluci z práce o tobě mluvili jako o pokladu. A to si nemůžu nechat ujít!" Snažila jsem se ho setřít... "A co když nejsi můj typ? Třeba si potrpím na starší pány!" Laškovně zamrkal: "Myslíš, že nevidím, jak na mě zíráš? Ale to nic, ty mě taky zajímáš." Měl vyřídilku. Zapovídali jsme se a skončili v hospůdce.

Letní láska - Pouze románek

20. července 2007 v 10:54 | Verulka
Byl tam, seděl na lavečce v parku a čekal. Vůbec mu nevadilo, že je tma, prší a že je promoklý. Pořád čekal, na ni.
Přišla do parku, postavila se vedle stromu tak, aby ji neviděl. Místo, aby za ním šla, stála tam a vzpomínala...

Řetězák - Kdybych byla...

18. července 2007 v 20:51 | Nikki
Zapřemýšlej. Kdybys byl/a nějaká věc, co by to bylo. Je to těžké. Zkus se podívat sám /a sobě do hloubky a třeba tě něco napadne.
Kdybych byla ovoce nebo zelenina, byla bych... Meloun
Kdybych byla barva, byla bych... Světlounce šedá
Kdybych byla zvíře, byla bych...Kůň
Kdybych byla domácí spotřebič, byla bych... Mikrovlnka
Kdybych byla kniha, byla bych... Lyricko - epická báseň

Letní láska - Úlet z ráje

15. července 2007 v 7:36 | Simona (Dívka časopis)
S Honzou jsem byla dva roky. První krok jsem udělala já. Prostřednictvím našeho společného kamaráda jsem mu vyznala všechno, co jsem k němu cítila. A za dva týdny už jsme spolu chodili. Ve škole jsme byli součástí stejné party a náš vztah se slibně rozvíjel. Jenže já udělala chybu.

Letní láska - Songy

14. července 2007 v 16:43 | Nikki
Ploužák. Magicky romantické slovo. Připravila jsem pro vás směsku zamilovaných písniček pro tyto či jiné příležitosti.

JOURNEY TO ENGLAND

13. července 2007 v 9:09 | Nikki |  vzkazník
Když tu čtete tento článek, znamená to, že jsem v letadle nebo bloudím po Londýně. Dneska jsem odletěla a nebudu tu, takže tu máte na každý den tři články a snad to doženu, až se vrátím :o)
Jinak mi držte palce, abych se s tou svojí angličtinou neztratila. :)
Nezapomeňte hlasovat v tý anketce, co je u tohoto článku. Zajímalo by mě, jak jste na tom s lítáním.
Navíc je pátek třináctého a i když nejsem pověrčivá, divnej pocit mám :(((((

Bílá paní 2/2

12. července 2007 v 8:58 | Nikolka :-* |  literární tvorba
Za pár dní jsem si oddychla. Konečně jsem nemusela předstírat to kulhání. Je to těžké dobře simulovat. Táta byl rád, stějně jako Richard. Jen David se neprojevoval.
Jak táta slíbil, šli jsme prozkoumat zříceninu. Byla větší, než se zdála z úpatí kopce.

Bílá paní 1/2

11. července 2007 v 10:43 | Nikolka :-* |  literární tvorba
S mámou jsem jezdila na prázdniny vždycky někam k moři, protože my jsme obě líné a válení na sluníčku nám vyhovuje. Ale tentokrát jsem měla odjet s tátou. Naši se rozvedli, když mi bylo osm a já zůstala u mámy. Jenže poslední dobou, když tátovi umřeli rodiče a rozešla se s ním přítelkyně - bohudík, protože byla děsná - tak si na mně začal dělat nároky.
Mám ho ráda, ale společnou dovolenou jsem si nedokázala představit. A navíc mi oznámil, že se místo k moři pojede stanovat. Já a stan? No to by byla katastrofa! Bojím se jít večer i se smetím, natož spát pod širým nebem... A ti brouci! To by nešlo, říkala jsem mu. Mámě se to taky nezdálo, ale nakonec se přiklonila na tátovu stranu. Co mi tedy zbylo, než odjet?

Letní láska - Něco o ní...

10. července 2007 v 16:44 | Nikki
Ač se tomu pomalu nechce ani věřit, i v tak bezstarostném (relativně bezstarostném) období pro všechny školačky a studentky jako jsou letní prázdniny, má spousta z nás hlavu naditou záležitostmi, které na úsměvu rozhodně nikomu nepřidají.
PS: Můžeš samozřejmě také reagovat a zapojit se do poradny vlastními názory na následující dotazy!

Rozbor hry - Jazz Jackrabbit 2

9. července 2007 v 17:32 | Nikki
Hra je už několik let stará, ale i tak u ní někteří fanoušci dokáží vydržet i hodiny. Patřím mezi ně a rozhodla jsem se, že tuhle hru rozeberu. Do podrobna a do poslední tečky.
OSNOVA - NAJDETE TU:
 • Hlavní menu - jak začít hru
 • Video z konce hry
 • O co jde
 • Postavy
 • Levely
 • Co sbírat
 • Ukládání
 • Nepřátelské jednotky - pozor! :)
 • Cheaty
 • Obrázky ze hry (vlastnoručně vyrobené - nekopírujte, prosím!!!)
 • Stažení hry!!!!!!!!!!!!!!!!

Letní láska - Plážové milování

9. července 2007 v 10:40 | Nikki
Se sestřenkou a kámoškami Verčou a Danielou vyrážíme každoročně o prázdninách na dámskou jízdu. Na léto, kdy jsem oslavila osmnácté narozeniny, jsme si zaplatily dovolenou ve Španělsku. Všechny čtyři jsme se sešly na letišti v Praze a vesele se bavily vymýšlením prázdninových dobrodružství, která na nás v následujících dnech čekají. Já nahlas vyslovila přání prožít prázdninovou lásku se vším všudy, s princem svých snů...


Letní láska - Otestuj se: Prožiješ ji?

7. července 2007 v 16:29 | Nikki
Prázdniny nejsou pouze o vodě a sluníčku. V tomto období se ti navíc nabídne daleko více příležitostí k seznámení, než kdy jindy v jiných ročních obdobích. A že ses už zamilovat stihla? Dej si test a zjisti, jestli to s tebou "PAN ÚŽASNÝ" myslí vážně! Pokud ne, nenech se oklamat a vyraž na další lov. Přece nechceš zbytek prázdnin zůstat truchlit zamčená ve svém pokojíčku!
Takže rychle na to...

Letní lásky - Prožiješ letní flirt? Kde a kdy je nejvhodnější balení?

6. července 2007 v 10:30 | zena.cz
Horké léto svádí k horkým flirtům. Muži, kteří jsou motivováni vaším odhaleným tělem a čokoládovou pokožkou, se stávají abnormálně aktivními. Jestli letní flirt nabude trvalejší podoby, závisí na mnoha faktorech. Možná vám to bude znít neuvěřitelně, ale budoucnost vaší společné symbiózy lze vyčíst hlavně z místa, kde jste se s drahou polovičkou seznámila. Napoví vám, jestli milostné pobláznění zmizí s opálením, či nikoliv.
(c) 2006 - 2013 Nikolas (nickii.blog@email.cz)
zdroj obrázku v pozadí - zde