Víra v lásku

17. ledna 2007 v 14:49 | Nikki
Co je to láska? Je to pouhé slovo, které si lidé vymysleli pro jeden krásný cit, který sdílí k jiné osobě. Je to jen abstraktum, které nemůžeme vidět, slyšet, ani cítit rukou či cítit jeho vůni.
Ale s cítěním to něco společného má. Cítíme ho ve svém srdci. Cítíme ho, když milujeme.
To ví snad každý... Ale já se vás ptám: Věříte vůbec na lásku? věříte, že když se zamilujete, je to ten pravý/ta pravá?

Vždycky jsem si myslela, že prostě LÁSKA je LÁSKA a tak to prostě je. Jenže pak jsem se zamilovala a začala jsem nad významem a vírou v lásku víc přemýšlet.
Jen mě tak napadá, jak člověk pozná, že je doopravdy zamilovaný? Protože přece když se zamiluju, srdce mi bije jako o život, na dotyčného pořád myslím a chci mu být na blízku, chci cítit jeho dech a dotýkat se ho. Vědět, že je u mě.
Jenže tohle je trochu zkreslená pedstava, nemyslíte? Hodně těchto pocitů sice při zamilovanosti prožíváme, ale bez romantických filmů a románů bychom je těžko uměli sami vysvětlit. Ptám se proto: Věříte, že něco, jako láska existuje? Nějaká ta pravá láska na celičký život?

Já nevěřím. Nevěřím, že existuje cit, který by nám zamotal hlavu a pobláznil smsly. Možná, že až budu dospělá a zamiluju se, zjistím, že jsem se mýlila. Ale nyní jsem názoru takového, že teenengerská láska je pouhý chtíč a touha po něčem novém. Není tomu tak i u lásky dospělecké? Není vlastně celá "láska" pouze o touze, pokušení a chtíči?
Tuto mou úvahu pochopí asi jen ti, kteří mají alespoň trochu filozofického ducha, ostatní nebudou rozumět. Ale když pochopíte, co se vám snažím říct, napište svůj názor, budu ráda.
 


Komentáře

1 karolanc | Web | 17. ledna 2007 v 17:12 | Reagovat

na mojem blogu máš cenu za 42.bleskovku tak si ji vyzvedni gratuluji a ahojii

k

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
(c) 2006 - 2013 Nikolas (nickii.blog@email.cz)
zdroj obrázku v pozadí - zde