...polibek

16. ledna 2007 v 15:51 | Nikki
Tento článek nechci zatěžovat nějakými podrobnostmi o svém provním polibku. To je přece každého věc, a nemyslím si, že by se to někde mělo roztrubovat... Prostě Moje vzpomínky zůstanou nadále moje, vaše zůstanou vaše.
Tento článek je naopak o tom, co bych chtěla poradit těm, kteří se prvního polibku tak moc bojí.

Vzpomínáte si, jak ste šli poprvé do nové školy? Jak ste poprvé řídili auto, zkoušeli bruslit nebo třeba když jste zkoušeli úplně nový sport? Byli ste vystresovaní, báli ste se reakce okolních lidí, báli ste se, jak to vlastně zvládnete. Ale dopadlo to dobře, ne? Teď už pro vás nová škola nová není, protože ste zapadli a máte spoustu přátel, řidičák už třeba taky máte a vzpomínce na rozklepané ruce na volantu při první jízdě se už jen smějete. Bruslíte už automaticky a v novém sportu už taky nejste nejhorší nováčci. Prostě jste to zvládli dobře a teď už nad tím ani nepřemýšlíte. Prostě jdete a děláte to.
S polibkem je to stejné. Poprvé je z něj každý aspoň trochu mimo. Klade si otázky typu:
1. "Nepokazím něco?"
2. "Udělám to zprávně?"
3. "Bude se mu/jí to líbit?"
4. "Nebude to trapas?"
5. "Jak to mám vlastně přesně udělat?"

Ale přitom si je klade úplně zbytečně, protože žádný návod na líbání neexistuje a pokud ano, vymyslel ho nějaký hlupák. Není přece člověka, který by měl úplně stejné pocity jako někdo jiný. Proto se každýmu líbí něco jinýho a každý to i jinak dělá. Není třeba se něčeho bát.

Odpovědi na otázky zvládnu napsat okamžitě:
1. Nepokazíte. Polibků existuje hrozně moc, vlastně je jejich druhů nespočetně. Proto se nemůsíte bát, že uděláte něco jinak, než by bylo v "návodu".
2. Ano. Pokud se nebudete snažit nedělat vůbec nic, tak to uděláte zprávně. Proč? Ze stejného důvodu jako je u bodu 1.
3. Pokud nebudete nepříjemně kousat až do krve a nebudete zbrklí, tak si nemyslím, že by se to protějšku nemělo líbit. Ve rtech je nervové zakončení, proto jsou velice citlivé a tím pádem se jim taky všechny něžnosti a tak líbí.
4. Proč by měl být? Když si nejste jistí, počkejte, až vás začne líbat váš protějšek. Pak už je to snadný. Jen dělejte to co on... Po čase přidejte fantazie a žádný trapas to nebude... Spíš naopak.
5. Jak říkám, návod není a ani být nemůže, ale pokud máte opravdu strach (opakuju bod 4), tak dělejte pouze to co protějšek. Což je velice jednoduchý.

Pokud by vám tyto maličký rady nestačily a stále jste přesvědčení o tom, že návod potřebujete, podívejte se sem. Tam určitě najdete odpovědi na spoustu dotazů.

Jen vám chci ještě říct, že i já i každej jinej člověk na týto planetě měl aspoň chvilku obavy. Ale překonal to. Chce to jen trochu sebejistoty a dobrýho partnera.
Určo to půjde :o)
 


Anketa

Můžu tě o něco poprosit?

Klikni sem :o) Moc děkuju.

Komentáře

1 Karolínka :o) | Web | 16. ledna 2007 v 16:34 | Reagovat

Máš na mém blogu cenu....!!!! :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
(c) 2006 - 2013 Nikolas (nickii.blog@email.cz)
zdroj obrázku v pozadí - zde